Όπως κάθε σύγχρονη αίθουσα αναμονής έτσι και οι αίθουσες αναμονής των τακτικών εξωτερικών ιατρείων του Βενιζελείου, εξοπλίσθηκαν με τηλεοράσεις, όπου θα προβάλλονται ενημερωτικά videos για αγωγή υγείας ή/και τηλεοπτικοί σταθμοί (και στο παιδιατρικό ιατρείο κινούμενα σχέδια!!). Η πρωτοβουλία αυτή, αποσκοπεί στην ανακούφιση των πολιτών, κατά τη αναμονή τους στα ιατρεία, ενώ ταυτόχρονα θα δέχονται μηνύματα για την προαγωγή της υγείας τους. Ο σχεδιασμός περιλαμβάνει τη συμπλήρωση με τρεις ακόμα τηλεοράσεις, ώστε να υπάρχει πλήρης κάλυψη όλων των αιθουσών αναμονής, δίνοντας ταυτόχρονα τη δυνατότητα στοχευμένων μηνυμάτων, ανάλογα με τα ιατρεία της κάθε αίθουσας.
![](https://www.venizeleio.gr/wp-content/uploads/2017/02/csm_Warteraum_Klinik_169_d01e504efa.jpg)